Oko mobilnego systemu kamer ICAM obserwowało pułtuskich pieszych

Policjanci przeprowadzili kolejne wzmożone działania z naciskiem na ujawnianie wykroczeń przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jak również samych kierujących wobec pieszych. Do działań wykorzystany został specjalny system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję iCam, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Kamery monitorujące śledziły zachowania kierowców na przejściach dla pieszych w tych miejscach, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i potrąceń. Policyjne urządzenie rejestrowało popełniane wykroczenia, a mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przy współudziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu interweniowali wobec ich sprawców. Działania będą kontynuowane.

Przypominamy, że wykroczenia popełniane względem niechronionych uczestników ruchu drogowego są wysoko sankcjonowane, grzywna w drodze mandatu karnego wynosi 1500 złotych, dodatkowo na konto kierowcy wpływa aż 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników dróg, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych. Piesi i rowerzyści są bowiem spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. Zderzenie samochodu z pieszym, bądź rowerzystą, którego nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa, czy też poduszki powietrzne jest bardzo niebezpieczne.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych!

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.