Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Okradł 79-letniego mężczyznę, który wyszedł z banku z pieniędzmi

Niespełna godzina wystarczyła ostrołęckim policjantom, aby zatrzymać mężczyznę, który jest podejrzewany o napad na seniora po wypłaceniu pieniędzy z banku. Tak szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu i ścisłej współpracy policjantów z dwóch ostrołęckich wydziałów, kryminalnego i patrolowego. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

W miniony czwartek do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie, iż nieznany mężczyzna napadł na seniora, który wyszedł z banku. Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Według wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu wynikało, że mężczyzna w średnim wieku podszedł do 79-letniego mieszkańca Ostrołęki, gdy ten opuścił bank, a następnie odpychając go siłą wyrwał mu z kieszeni pieniądze. Po zdarzeniu sprawca uciekł.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymanie sprawcy. Komunikat wraz z rysopisem sprawcy już po kilku minutach został przekazany do wszystkich policyjnych patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki. Policjanci po zaledwie kilkunastu minutach poszukiwań wytypowali prawdopodobnego sprawcę i miejsce, w którym może przebywać. Akcja zatrzymania miała miejsce w jednym z mieszkań w Ostrołęce i była prowadzona przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego i patrolowego.

Mimo pukania nikt nie otwierał drzwi mieszkania. Dlatego słysząc odgłosy przebywających w środku osób, policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Tuż przed wyważeniem jeden z mężczyzn otworzył drzwi. Po kilkunastu sekundach mężczyźni byli obezwładnieni. W mieszkaniu zatrzymano trzech mężczyzn. Trafili oni do policyjnego aresztu.

W piątek wykonywane z nimi były dalsze czynności procesowe, w których ustalono, że sprawcą jest 45-letni mieszkaniec Ostrołęki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży zuchwałej. Przestępstwo te jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także część skradzionej gotówki.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.