wtorek, 26 października 2021

Okradli seniorkę na “Hydraulika”

Policjanci apelują do mieszkańców, szczególnie osób starszych i ich rodzin o rozwagę i ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. Wczoraj ofiarą oszustów podających się za hydraulików padła 90-letnia płońszczanka. Kobieta straciła wszystkie oszczędności.

Policjanci z Płońska zostali powiadomieni o kradzieży metodą na tzw. hydraulika, na szkodę 90-letniej płońszczanki. Sprawcy działali według określonego schematu, jak przy innych tego typu oszustwach. Dwie kobiety około 30-letnie wybrały mieszkanie starszej kobiety. Twierdziły, że muszą sprawdzić hydraulikę i odpływ wody. Za usługę zażądały po 100 zł. Ufna seniorka z miejsca, gdzie trzymała pieniądze wyjęła banknoty i zapłaciła podaną cenę. Po chwili jedna z kobiet poszła do łazienki i puściła wodę w kranie, a 90-latce kazała obserwować czy woda będzie nieprzerwanie płynąć. Gdy seniorka została w łazience obie kobiety w pośpiechu opuściły jej mieszkanie. Jak się okazało zabrały z mieszkania wszystkie pieniądze jakie miała schowane seniorka. Poszkodowana starsza pani w wyniku działania oszustów straciła swoje oszczędności.

Policjanci ostrzegają, że sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i wciąż modyfikują sposoby swojego działania. Coraz częściej pukają do drzwi ufnych seniorów podając się np. za przedstawicieli wodociągów, spółdzielni, hydraulików lub też różnych instytucji. Po wejściu do mieszkania odwracają uwagę osób starszych i okradają ich z dorobku życia, biżuterii i oszczędności.

Funkcjonariusze apelują szczególnie do osób starszych by zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa, byli ostrożni w kontaktach z obcymi osobami i nie wpuszczali ich do swoich domów czy mieszkań. Jeśli cokolwiek wzbudzi Państwa niepokój lub wątpliwości co do tożsamości osób, które pod jakimś pretekstem próbują wejść do Waszego domu natychmiast informujcie Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na zatrzymanie złodziei.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Nasi partnerzy