Oszustwo „na pracownika banku” kobieta straciła 90 tysięcy

Podali się za pracowników banku i przekonali mieszkankę powiatu sochaczewskiego, że środki zgromadzone na jej koncie są zagrożone. 43-latka przekazała oszustom łącznie ponad 90 tys. złotych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sochaczewskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na „pracownika banku”. Z materiałów wynika, że około godz. 14 do mieszkanki powiatu sochaczewskiego zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika banku. Powiedziała, że jakiś czas temu ktoś próbował wyrobić kartę kodów i wziąć kredyt na jej dane.

43-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego została przekierowana do „technika”, który miał jej pomóc uniknąć kradzieży środków zgromadzonych na koncie. Polecił natychmiastowe udanie się do banku, co kobieta uczyniła. Zgodnie z poleceniami mężczyzny, wypłaciła gotówkę i poszła do wpłatomatu. Rozmówca przekazywał kody, a kobieta wpłacała różne sumy – łącznie 30 tys. zł. Oszustom jednak było mało… Mężczyzna przekonał kobietę, że może uniknąć problemów z kredytem, który ktoś chciał wziąć na jej dane. W tym celu miała pójść ponownie do banku, podpisać umowę o kredyt na kwotę 64 tysięcy złotych wypłacić je i ponownie wpłacić pieniądze we wpłatomacie.

43-latka w pewnym momencie zaczęła zastanawiać się, czy nie padła ofiarą oszustwa, ale rozmówca szybko rozwiał jej wątpliwości. Podawał kolejne kody, a kobieta do godziny 18 stała przy bankomacie i wpłacała pieniądze. W domu okazało się, że na koncie kobiety nie ma 30 tys. zł, ale pozostał kredyt do spłacenia. Mieszkanka powiatu sochaczewskiego poinformowała Policję.

Pamiętaj!
Jednym z najważniejszych zadań banku jest zabezpieczenie środków klientów. Żaden bank nie będzie dzwonił do was, abyście ratowali swoje środki. Zawsze potwierdzaj tożsamość osób, które podają się za pracowników banku i informują o zagrożeniu konta bankowego. Najlepiej zrobić to osobiście w oddziale banku lub po przerwaniu rozmowy dzwoniąc na jego oficjalną linię. Oszuści zrobią wiele, aby się uwiarygodnić, więc musicie być czujni!

asp. Agnieszka Dzik/KPP w Sochaczewie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.