Otwarcie nowych pawilonów w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych

W Zakładzie Karnym w Przytułach Starych odbyło się uroczyste otwarcie nowych pawilonów mieszkalnych, których włączenie w struktury jednostki zwiększy pojemność więzienia o 514 miejsc zakwaterowania osadzonych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele polskiego Parlamentu: Poseł na Sejm RP Pani Anna Maria Siarkowska oraz Senator Pan Robert Mamątow. Podczas wydarzenia byli obecni także Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Piotr Sękowski, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie płk Zbigniew Brzostek, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, samorządu, duchowieństwa, partnerzy zakładu karnego.

Do zgromadzonych podczas uroczystego otwarcia pawilonów penitencjarnych słowa uznania skierowała także Pani Poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska. W swoim przemówieniu podkreśliła, że Ministerstwo Sprawiedliwości dokłada wszelkich starań, aby realizowane inwestycje służyły funkcjonariuszom podczas wykonywania obowiązków służbowych, by profesjonalnie i bezpiecznie prowadzić oddziaływania penitencjarne i chronić społeczeństwo przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Nowe miejsca pracy
Przedstawiciele Służby Więziennej – ppłk Piotr Sękowski – Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej oraz płk Zbigniew Brzostek – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie, w swoich wystąpieniach podkreślili, że zrealizowana inwestycja w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych to dobrze ulokowane środki sprzyjające realizacji ustawowych zadań formacji i jednocześnie inwestycja w realizację programu „Nowoczesne więziennictwo”, możliwość prowadzenia oddziaływań resocjalizacyjnych poprzez zatrudnienie skazanych i utworzenie nowych miejsc pracy dla osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z mundurem Służby Więziennej.

W nowoczesnych pawilonach przybyło 514 miejsc
Budowę pawilonów zrealizowano ze środków finansowych w ramach programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2017-2020. Był to pierwszy program modernizacyjny Służby Więziennej po 1989 roku. Inwestycję zrealizowano w latach 2019-2021. Każdy oddany dziś do użytku pawilon penitencjarny posiada pojemność 257 miejsc. Dotychczasowa pojemność Zakładu Karnego w Przytułach Starych wynosiła 751 miejsc. Po zakończeniu inwestycji pojemność jednostki wzrosła do 1265 miejsc, co czyni ją jedną z największych jednostek penitencjarnych w tej części kraju. Obok pawilonów oddano do użytku również nowoczesne, monitorowane place spacerowe oraz budynek gospodarczo – magazynowy. W pawilonach zastosowano szereg zabezpieczeń elektronicznych takich jak kontrola dostępu, bariery podczerwieni, pełny monitoring, co czyni Zakład Karny w Przytułach Starych jedną z najnowocześniejszych jednostek penitencjarnych w Polsce.

Opracowanie: OISW Warszawa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.