Otwarcie Posterunku Policji w Wolanowie

W Wolanowie otworzono Posterunek Policji. Komendant Miejski Policji w Radomiu oraz Wójt Gminy Wolanów symbolicznie wręczyli klucze do nowo otwartej jednostki jej kierownikowi.

Posterunek Policji w Wolanowie mieści się w pomieszczeniach należących do gminy i od poniedziałku 27 kwietnia będzie służył lokalnej społeczności. Funkcjonariusze będą pełnić służbę w wyremontowanych pomieszczeniach. Środki na remont przekazał samorząd gminy, natomiast wyposażenie budynku w meble i łączność było możliwe dzięki środkom pochodzącym z budżetu Policji.

W piątek odbyło się symboliczne przekazanie kluczy i otwarcie Posterunku Policji. Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska – Bzducha oraz Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio przekazali symboliczny klucz do nowo otwartego posterunku jego kierownikowi st. asp. Adamowi Smagłowi, składając na jego ręce życzenia i gratulacje.

Po kilku latach wznowiono funkcjonowanie jednostki mieszczącej się teraz w wyremontowanych i odpowiednio wyposażonych pomieszczeniach. Otwarcie posterunku jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Reaktywacja posterunku nie udałaby się bez wsparcia samorządu. W przywróconym do funkcjonowania posterunku w sumie pełnić służbę będzie 8 funkcjonariuszy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.