wtorek, 07 grudnia 2021

Otwocki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Otwocki funkcjonariusz służby prewencyjnej zatrzymał 46-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Otwocku do odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że policjant podjął interwencję w czasie wolnym od służby. Kiedy tylko zauważył poszukiwanego bez wahania zatrzymał go, a następnie przekazał w ręce wezwanych na miejsce funkcjonariuszy w służbie. Mężczyzna już trafił „za kraty”.

Zasadę, która mówi o tym, że policjantem się jest, a nie bywa, potwierdził szybkim i zdecydowanym działaniem otwocki funkcjonariusz służby prewencyjnej. W czasie wolnym od służby, jadąc samochodem zauważył znanego mu mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Otwocku. Policjant nie zastanawiając się, natychmiast przystąpił do działania i bez wahania podjął decyzję o jego zatrzymaniu. Następnie wezwał na miejsce wsparcie i z pomocą innych funkcjonariuszy doprowadził 46-latka do otwockiej komendy.

Po przeprowadzeniu czynności 46-letni mieszkaniec Otwocka trafił „za kraty”. Ma do odbycia karę co najmniej 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

mł. asp. Paulina Harabin


Zobacz również