Para Kolumbijczyków zatrzymana w Radomiu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu współdziałając z radomskimi policjantami w ramach europejskiej akcji Joint Action Days, przeprowadzili kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie miasta. Skontrolowano 14 cudzoziemców, w tym zatrzymano dwoje Kolumbijczyków za naruszenie warunków pobytowych w naszym kraju.

Joint Action Days to wspólna operacja służb na terenie całej Polski i Europy koordynowana przez Europol, a ukierunkowana na zwalczanie handlu ludźmi w celu ich seksualnego wykorzystania, zmuszania do popełniania przestępstw oraz zmuszania do żebractwa.

Do ujawnienia pary Kolumbijczyków doszło na terenie jednego z radomskich hosteli. 26-letnia kobieta i siedem lat starszy mężczyzna przyjechali do Polski z Francji pod koniec kwietnia tego roku w celu podjęcia pracy, na którą posiadali zezwolenia typu A wystawione przez gdańską agencję pracy. Jednak z ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej wynika, że po przyjeździe do Polski dwójka cudzoziemców ani razu nie skontaktowała się z pracodawcą, ani też nie pojawiła się w miejscu pracy. Z uwagi na fakt, że cel i warunki pobytu Kolumbijczyków na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są niezgodne z deklarowanymi wszczęto wobec nich postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu ich do powrotu oraz zakazem ponownego wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen przez kolejny rok.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.