Piaseczyńscy policjanci zatrzymali 17 osób posiadających narkotyki

Są w różnym wieku, mieszkają w różnych miejscach na terenie powiatu piaseczyńskiego – łączy je jedno – wszyscy weszli w konflikt z prawem i wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Dzięki efektywnej pracy piaseczyńskich wywiadowców w ciągu zaledwie miesiąca zatrzymanych zostało 14 mężczyzn oraz 3 kobiety. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione!

Narkotyki to nie tylko uzależnienie, choroby i problemy zdrowotne, ale często trudne do przewidzenia zdarzenia, które komplikują życie. Na temat narkotyków krąży wiele opinii, półprawd i mitów. Są spostrzegane zarówno jako śmiertelne niebezpieczeństwo, jak i niegroźne używki. Takie opinie wynikają przede wszystkim z niewiedzy o ich działaniu, ale także z tego, że narkotyki wpływają różnie na różnych ludzi. Zażywanie narkotyków, nawet okazjonalne, powoduje konsekwencje, na które musi się decydować każdy biorący. Najlepszy sposób, aby nie mieć z nimi problemu to wiedzieć o nich jak najwięcej i to z rzetelnych źródeł, a przede wszystkim ich nie zażywać.

Policjanci wszystkich pionów angażują się w działania mające na celu przeciwdziałanie procederowi narkotykowemu na terenie naszego powiatu. Działania operacyjne i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego przyniosły efekty. Piaseczyńscy „wywiadowcy” w ciągu zaledwie miesiąca zatrzymali 17 osób, które odpowiedzą za posiadanie środków odurzających: 14 mężczyzn oraz 3 kobiety. Każda z tych osób została zatrzymana w innym miejscu – Górze Kalwarii, w Piasecznie. Każda posiadała inne narkotyki od marihuany po mefedron. Jedni tłumaczyli, że środki odurzające znaleźli na ulicy, inni, że nie mają pojęcia w jaki sposób się przy nich znalazły. Zdarzali się również tacy, którzy przyznawali się do ich posiadania, nie widząc w tym nic złego. Wszystkie te osoby łączy jednak jedno – weszli w konflikt z prawem! Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowania we wszystkich 17 sprawach nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.