Pielęgnacja krzewów konopi zakończona trzymiesięcznym aresztem

Piaseczyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 32-letniego obywatela Nigerii. Mężczyzna odpowie za uprawę blisko 90 krzewów konopi oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków m.in. marihuany oraz LSD. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji wraz z piaseczyńskimi kryminalnymi weszli w posiadanie informacji, że na terenie powiatu, w kompleksie leśnym ma miejsce proceder narkotykowy. Postanowili zweryfikować swoją wiedzę i 11 października podjęli obserwację miejsca. Ich ustalenia okazały się być trafione. Zatrzymali 32-letniego obywatela Nigerii podczas pielęgnacji krzewów konopi. Niczego nie świadom mężczyzna przy pomocy nożyczek przycinał jeden z krzewów. Na widok funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki, jednak nie była ona skuteczna, szybko został zatrzymany i obezwładniony.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz zabezpieczone środki odurzające w postaci blisko 90 krzewów konopi, 400 gramów marihuany oraz 40 porcji LSD, pozwoliły prokuratorowi na postawienie zarzutów zatrzymanemu mężczyźnie. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.