wtorek, 07 grudnia 2021

Pijana matka opiekowała się niemowlęciem

32-letnia kobieta mająca ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie opiekowała się niemowlęciem. W ośrodku zdrowia, gdzie się zgłosiła, interweniowali wobec niej policjanci i pracownicy socjalni. 3 miesięczne dziecko trafiło tymczasowo do zakładu opiekuńczego.

Wczoraj przed południem policjanci interweniowali w ośrodku zdrowia w jednej z miejscowości na terenie gminy Raciąż. Z 3 miesięcznym dzieckiem zgłosiła się tam 32-letnia matka. Personel medyczny wyczuł od kobiety alkohol i wezwał na miejsce policję oraz pracowników z ośrodka pomocy społecznej. Badanie na trzeźwość przeprowadzone przez policjantów wykazało w organizmie 32-latki ponad 1,6 promila. Niemowlę wyglądało na zaniedbane i niedożywione. Z relacji kobiety wynikało, że wypiła dwa piwa, a ojciec dziecka przebywa w delegacji. Nie była to pierwsza tego typu interwencja służb i instytucji pomocowych wobec matki dziecka. O niepokojącej sytuacji w tej rodzinie ponownie poinformowany został sąd rodzinny i nieletnich. Zarządzeniem sądu dziecko już zostało umieszczone tymczasowo w zakładzie opiekuńczym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o właściwą reakcję i nie pozostawanie obojętnymi, jeśli mamy podejrzenie, że w danej rodzinie, ,,u sąsiadów” mogą występować tego rodzaju sytuację. Słysząc awantury, płacz dziecka nie bójmy się zareagować i powiadomić odpowiednie instytucje i służby.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również