Pijana z dzieckiem przekroczyła prędkość

Ogromną bezmyślnością wykazała się kobieta, która wczoraj została zatrzymana przez patrol z ostrołęckiej drogówki, wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED. Nieodpowiedzialna kobieta będąc pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę auta, nie posiadała prawa jazdy, a w aucie przewoziła dziecko.

Wczoraj po południu jeden z patroli ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, który wchodzi w skład mazowieckiej grupy SPEED dbał o bezpieczeństwo na drodze na terenie gm. Lelis. W pewnym momencie mundurowi zauważyli opla. Pomiar prędkości wykazał, że pojazd porusza się o 18 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierującą okazała się 31-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Przewoziła w samochodzie kilkuletniego pasażera. Od kobiety czuć było alkohol. Badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 2 promile.

31-latka w ogóle nie powinna pojawić się na drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiadała prawa jazdy. Sprawdzenie jej osoby w policyjnym systemie wykazało, że dokument uprawniający do kierowania pojazdami został jej zatrzymany właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę członkowi rodziny, natomiast nieodpowiedzialną kierującą niebawem czekają surowe konsekwencję karne i finansowe.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.