niedziela, 24 października 2021

Pijany 18-latek spowodował kolizję

W niedzielny wieczór patrol nowodworskiej drogówki został zadysponowany do Nasielska. Na miejscu okazało się, że kierujący fordem mieszkaniec powiatu płońskiego doprowadził do zdarzenia drogowego. Na domiar złego był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia i grzywna.

W niedzielę (27.12) po godz. 20- ej w Nasielsku na ul. Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, iż kierujący focusem 18- latek z gminy Załuski uderzył przodem pojazdu w znak drogowy, a następnie w znajdujący się przy przejściu dla pieszych sygnalizator pulsacyjny.

Mundurowi wyczuli od młodego mężczyzny silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu alkomatem stanu trzeźwości 18- latka okazało się, że w wydychanym powietrzu ma on blisko 1,5 promila alkoholu.

Za chwilę wyszło również na jaw, że mieszkaniec powiatu płońskiego w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

st. asp. Joanna Wielocha


Nasi partnerzy