Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją

Żuromińscy policjanci zatrzymali kolejnego skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę, który chciał uniknąć kontroli. Próba uniknięcia odpowiedzialności zakończyła się na ogrodzeniu jednej z posesji. Teraz 29-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę (20.01), wieczorem policjanci ruchu drogowego żuromińskiej komendy nadali sygnał kierowcy opla do zatrzymania celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierujący samochodem zignorował polecenie i gwałtownie skręcił w drogę osiedlową, uciekając przed mundurowymi. Policjanci podjęli za pojazdem pościg, który zakończył się kilkaset metrów dalej. Chęć uniknięcia odpowiedzialności przez kierującego oplem zakończyła się na ogrodzeniu jednej z posesji. Jednak to nie był koniec kłopotów 29-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego. Policjanci ustalili powód ucieczki przed kontrolą. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Został poinformowany o konsekwencjach swojego zachowania, za które niebawem odpowiadał będzie przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

29-latek odpowiadał będzie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień i uszkodzenie ogrodzenia.

Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich!

asp. Tomasz Łopiński/KPP w Żurominie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.