sobota, 23 października 2021

Pijany potrącił policjanta, staranował radiowozy

Siedleccy policjanci po pościgu zatrzymali 36-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki potrącił policjanta i staranował dwa radiowozy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został zatrzymany i osadzony w areszcie siedleckiej komendy.

Oficer dyżurny siedleckiej komendy otrzymał informację od jednego z patroli ruchu drogowego, że kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. O tym zdarzeniu zostały powiadomione inne patrole, które w tym czasie pełniły służbę.

Kilka minut po zgłoszeniu pojazd został zlokalizowany na jednej z ulic wylotowych z miasta i kolejne patrole włączyły się w pościg. Podczas próby zatrzymania w miejscowości Chodów kierujący ponownie nie zareagował na wydane sygnały do zatrzymania pojazdu i potrącił jednego z policjantów. Drugi z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów w kierunku uciekającego samochodu, który po przejechaniu kilkuset metrów uderzył w dwa radiowozy blokujące mu drogę ucieczki, w których byli policjanci. Wtedy funkcjonariusze wyciągnęli siedzącego za kierownicą mężczyznę, obezwładnili go i zatrzymali.

Jak się okazało kierujący bmw, 36-letni mieszkaniec Siedlec był nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. W aucie było jeszcze dwóch dorosłych pasażerów w wieku 21 i 27 lat oraz półtoraroczne dziecko, które zostało oddane pod opiekę rodziny. Od kierującego i pasażerów pobrano krew do badań pod kątem obecności substancji odurzających. Kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W wyniku tego zdarzenia dwóch policjantów odniosło obrażenia i trafili do szpitala.

Z zatrzymanymi zostaną wykonane czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska


Nasi partnerzy