środa, 28 lipca 2021

Pijany siedlczanin znieważył policjantów, bo nie miał maseczki

Siedleccy dzielnicowi zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który znieważył policjantów oraz nie przestrzegał obowiązku zasłaniania nosa i ust. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych i zwyzywał mundurowych. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy, a za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Siedleccy dzielnicowi podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn idących pieszo na terenie osiedla, którzy nie przestrzegali obowiązku zakrywania nosa oraz ust zgodnie z obowiązującymi przepisami. Mundurowi podjęli wobec nich interwencję. Jeden z tych mężczyzn, 39-letni mieszkaniec Siedlec od początku czynności nie chciał policjantom podać swoich danych osobowych oraz okazać dokumentu tożsamości, zachowywał się agresywnie i wyzywał funkcjonariuszy. Wielokrotne wezwania do zachowania zgodnego z prawem nie przynosiły rezultatu. Ponieważ znieważenie policjanta na służbie jest przestępstwem, mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Odpowie również za naruszenie przepisów w związku z niezasłonieniem ust i nosa. Wobec drugiego mężczyzny, który także nie przestrzegał obowiązku zakrywania nosa i ust policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy o stosowanie się do obecnie obowiązujących obostrzeń. Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy wprowadzone w trosce o zdrowie i życie nas wszystkich!

Autor: sierż. szt. Małgorzata Mazurek


Nasi partnerzy