Pijany wracał z wczasów

Funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED przerwali jazdę kolejnemu niebezpiecznemu kierowcy. Mieszkaniec powiatu makowskiego jechał niemal trzy razy szybciej niż pozwalały na to przepisy, dodatkowo był pijany. Powiedział, że wraca z nad morza, przed jazdą wypił kilka piw. Niebezpieczny kierowca stracił już prawo jazy i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W sobotę kilka minut przed godziną 18 policjanci z ostrołęckiej komendy wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED dbając o bezpieczeństwo w rejonie miejscowości Załuzie (powiat makowski) zauważyli szybko jadące audi. Pojazd poruszał się niemal trzykrotnie szybciej niż pozwalały na to przepisy. Na ograniczeniu do 50 jechał aż 132 km/h.

Mundurowi natychmiast przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy audi. Niestety już po otwarciu drzwi okazało się, że przekroczenie prędkości to nie jedyne „grzechy” kierowcy. Od 51-latka mocno było czuć alkohol. Przeprowadzenie badania trzeźwości wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna powiedział, że około 3 godziny przed jazdą wypił kilka piw.

Kierowca już stracił swoje prawo jazdy, niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem. Czeka go wysoka odpowiedzialność karna, jak i finansowa mogąca wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że decyzja o jeździe pod wpływem promili, to najgorsza decyzja jaką możemy podjąć. Może ona kosztować czyjeś ŻYCIE.

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.