piątek, 12 sierpnia 2022

Pijany z dożywotnim zakazem zatrzymany pod Żurominem

Mieszkaniec powiatu mławskiego najpierw spowodował kolizję, chwilę później wjechał w ogrodzenie posesji i uciekł z miejsca zdarzenia. Kryjówkę znalazł na jednej z posesji, gdzie zatrzymali go żuromińscy policjanci. 36-letni mieszkaniec powiatu mławskiego był pijany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dyżurny żuromińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Kuczbork. Zgłaszająca zdarzenie właścicielka osobowego renaulta, poinformowała, że kierujący samochodem audi koloru ciemnego uderzył w jej samochód, po czym odjechał z miejsca. Chwilę później ten sam patrol skierowany został na drugie zdarzenie w miejscowości Chojnowo. Tym razem ogrodzenie jednej z posesji zostało uszkodzone przez kierującego audi, który oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie obsługi zdarzenia, dyżurny skierował inny patrol Policji do miejscowości Chojnowo, gdzie znajdujący się na terenie jednej z posesji mężczyzna zgłaszał pobicie. Na miejsce interwencji skierowane zostały również służby medyczne. Policjanci na posesji zastali uszkodzone audi i mężczyznę posiadającego obrażenia głowy. Jak się okazało doznał ich w trakcie zdarzenia drogowego. Mężczyźnie udzielona została pomoc medyczna.

36-letni mieszkaniec powiatu mławskiego był pijany, co potwierdziło badanie alkomatem. Miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już czterokrotnie odpowiadał przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, czego następstwem był orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W środę usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, za który odpowie przed sądem.

Autor: mł. asp. Tomasz Łopiński


Zobacz również