Płockie Dni Pastoralne

„Kościół na Mazowszu po doświadczeniu pandemii i w dobie procesu synodalnego” – pod takim hasłem w dniach 20-21 kwietnia br. odbędą się Płockie Dni Pastoralne. Kościół płocki wraca do tych spotkań po przerwie spowodowanej pandemią. Wykłady dla księży i liderów świeckich będą miały miejsce w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku.

W dniach 20-21 kwietnia br. przedstawiciele Parafialnych Rad Duszpasterskich i księża wezmą udział w Płockich Dniach Pastoralnych. W tym roku zostaną one poświęcone problemom duszpasterstwa po pandemii oraz nowym wyzwaniom związanym z trwającym procesem synodalnym.

Płockie Dni Pastoralne rozpoczną się w bazylice katedralnej o godz. 9.30 nabożeństwem eucharystycznym, nawiązującym do Dni Eucharystycznych, które trwają w parafiach diecezji płockiej. Potem uczestnicy przejdą do pobliskiego NovegoKina Przedwiośnie, gdzie wygłoszone zostaną dwa referaty. Będą one stanowić kanwę do podjęcia dyskusji o problemach duszpasterskich diecezji płockiej.

O godz. 10.15 słowo wprowadzenia wygłosi biskup płocki Piotr Libera (20 kwietnia) oraz biskup pomocniczy Mirosław Milewski (21 kwietnia). O godz. 10.25 dr hab. Aleksander Bańka, prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wygłosi prelekcję pt. „Synodalność w realiach duszpasterstwa parafialnego”. Następnie o godz. 10.55 o „Strategiach Kościoła (po) pandemii” powie ks. dr hab. Andrzej Draguła, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego.

Po dyskusji wierni i księża o godz. 12.15 przejdą do kilku sali na pracę w grupach pt. „Parafie Diecezji Płockiej po doświadczeniu pandemii i w dobie procesu synodalnego – widzieć, ocenić, działać”. Praca ta zostanie podsumowana około godz. 13.30. Zakończenie obrad nastąpi około godz. 13.45.

Organizatorem Płockich Dni Pastoralnych jest wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.