Płońscy kryminalni zabezpieczyli na targowisku podrobioną odzież

Płońscy kryminalni w trakcie działań skierowanych przeciwko nieuczciwym handlarzom, na targowisku miejskim, zabezpieczyli podrabianą odzież. Spodnie, koszulki, sukienki, bluzy, swetry, czapki oraz skarpety z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm, oferowała do sprzedaży 65-letnia cudzoziemka. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Usłyszała zarzuty.

Płońscy kryminalni, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadzili działania na targowisku miejskim. Działania te skierowane były przeciwko nieuczciwym handlarzom. Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli spodnie, bluzy, koszulki, sukienki, swetry, czapki oraz skarpety z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm. Podrobioną odzież do sprzedaży oferowała 65-letnia cudzoziemka, zamieszkująca w Ciechanowie. Kobieta została zatrzymana, a ponad 260 przedmiotów, które miała na swoim stoisku, zostało zabezpieczone. Straty firm, których znaki zostały podrobione mogły wynieść nawet kilkadziesiąt tys. zł.

65-latka usłyszała zarzut dotyczący handlu odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą regularnie kontrolują bazary, targowiska oraz inne punkty sprzedaży odzieży, także internetowe.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.