Płońszczanka straciła 7 tysięcy na zdalny pulpit

Płońska policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na zdalny pulpit”. Zmanipulowana przez przestępców 76-latka zainstalowała oprogramowanie do zdalnej obsługi jej komputera. W ten sposób pokrzywdzona straciła ponad 7 tys. zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiła się 76-letnia płońszczanka, z której konta oszuści skradli 7 tys. zł. W rozmowie z kobietą policjanci ustalili, że zadzwonił do niej mężczyzna i zaproponował zainwestowanie w handel kryptowalutami i złotem. Obiecywał przy tym duże i szybkie zyski. Za jego namową 76-latka zainstalowała na komputerze program do zdalnej obsługi pulpitu, a następnie zalogowała na swoje konto bankowe. Doradca inwestycyjny sam dokonywał operacji na jej rachunku i zapewniał, że pierwsze zarobione pieniądze kobieta otrzyma już po kilku dniach. Przedstawiał rosnące indeksy giełdowe, utwierdzając starszą panią w przekonaniu, że zarabia pieniądze. By zyski były jeszcze większe, próbował namówić pokrzywdzoną do wzięcia pożyczki. Gdy seniorka się zorientowała, że padła ofiarą oszusta, było już za późno, bo straciła pieniądze.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.