Pociągiem nad Zalew Zegrzyński

W tegorocznym sezonie letnim Szybka Kolej Miejska uruchomi dwa połączenia z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. Już w sobotę, 3 czerwca, w weekendy wybrane pociągi linii S3, ruszając z warszawskiego lotniska Chopina dojadą przez Nieporęt aż do Radzymina. Z kolei w niedzielę, 11 czerwca, zostanie otwarty nowy odcinek linii kolejowej – pociągi SKM linii S4 będą dojeżdżać codziennie do Zegrza Południowego.

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Można tu wypocząć na jednej z dzikich lub strzeżonych plaż, skorzystać z atrakcji Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa, przespacerować się lub pojeździć na rowerze wzdłuż brzegu zalewu, a nawet i dalej – do Ryni lub Załubic.

Sześć razy dziennie w soboty i niedziele do Nieporętu

Od soboty, 3 czerwca, jako co roku w sezonie letnim, w weekendy wybrane pociągi linii S3, ruszając z warszawskiego lotniska Chopina dojadą aż do Radzymina, zatrzymując się po drodze w Nieporęcie – tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Stąd na plażę dojdziemy krótkim spacerem.

Do pociągów linii S3 będzie można wsiąść np. na stacji Warszawa Gdańska, o godzinach 8:50, 11:02, 12:58, 14:57, 17:02, 19:36.

W stronę Warszawy z Nieporętu pociągi wyruszą o godzinach: 10:51, 12:27, 14:37, 17:15, 18:19, 20:46.

Nowa linia do Zegrza Południowego

Od niedzieli, 11 czerwca, nad Zalewem Zegrzyńskim zostanie otwarty nowy odcinek linii kolejowej – pociągi SKM, kursujące od strony Legionowa i Wieliszewa, będą mogły dojechać aż do Zegrza. Zatrzymają się na dwóch dodatkowych przystankach – Wieliszew Centrum i końcowym Zegrze Południowe (stacja znajdować się będzie na wysokości obecnej pętli „Zegrze Płd.” dla linii 735).

Do stacji Zegrze Południowe zostaną wydłużone z Wieliszewa wybrane kursy linii S4. W sumie w dni powszednie z Warszawy do Zegrza co około godzinę dojedzie 19 par pociągów (na pełnej trasie między Piasecznem a Zegrzem Południowym – po jednym kursie mniej). Dogodny dojazd do Warszawy zyskają mieszkańcy Wieliszewa, Zegrza i okolic. To będzie połączenie nie tylko dla spragnionych odpoczynku nad wodą ale przede wszystkim sprawny dojazd do pracy, szkoły czy uczelni.

Wygodnie, szybko i z dogodną przesiadką

Do pociągów linii S3 i S4 w drodze nad zalew można się przesiąść z metra na przystanku Warszawa Młynów (linia M2) lub Warszawa Gdańska (linia M1). Ponadto pociągi zatrzymują się m. in. przy warszawskim ZOO, przy parkingu P+R Żerań i w Legionowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.