Pod koniec wakacji zacznie działać punkt obsługi ZTM w Otwocku

Mieszkańcy Otwocka nie będą już musieli jeździć do Warszawy, aby doładować Bilet Metropolitalny. Pod koniec wakacji w urzędzie miasta zostanie uruchomiony punkt obsługi ZTM.

To będzie duże udogodnienie dla pasażerów z Otwock i okolic, którzy korzystają z Biletu Metropolitalnego. Obecnie najbliższy taki punkt doładowań jest na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Do tej pory kart „Bilet Metropolitarny” zostało wydanych w Otwocku 4 tys. 560.

-Bardzo nam zależało, żeby taki punkt obsługi ZTM powstał w Otwocku. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do urzędu miasta z prośbą o jego uruchomienie, żeby mogli na miejscu doładować karty. To będzie jedyny taki punkt w powiecie otwockim i kolejne udogodnienie dla mieszkańców, którzy korzystają z SKM-ki i lokalnych linii autobusowych „L”-mówi prezydent Otwocka, Jarosław Margielski.

Punkt obsługi ZTM będzie mieścił się na parterze w budynku B urzędu miasta w wydzielonym specjalnie do tego celu pomieszczeniu. – Z naszej strony przygotowaliśmy już to miejsce zgodnie z zaleceniami ZTM. Teraz czekamy na jego uruchomienie -mówi Karolina Wojnicz, zastępca naczelnika wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta. Według informacji otrzymanych z ZTM otwarcie punktu ma nastąpić po 23 sierpnia br.

Będzie można tam doładować kartę z zakodowanym Biletem Metropolitalnym z dopłatą gminy na I i II strefę. Przyjmowane będą wyłącznie płatności bezgotówkowe.

Bilet Metropolitalny przeznaczony jest dla osób korzystających z komunikacji Warszawskiego Transportu Publicznego. Obejmuje autobusy, tramwaje, metro, linie lokalne „L”, pociągi SKM oraz Kolei Mazowieckich w granicach 1 i/lub 2 strefy biletowej. Dzięki maksymalnemu poziomowi dopłaty przez miasto mieszkańcy Otwocka mogą oszczędzić nawet 60 zł miesięcznie na dojazdach!

Karta „Bilet Metropolitalny” wydawana jest mieszkańcom Otwocka, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Otwocku oraz dla dzieci tych osób. Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek w urzędzie miasta. Jest on dostępny na stronie www.karta.otwock.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.