poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Pod wpływem środków odurzających szalał po ulicach Płocka

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi młodemu kierowcy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów płockiej drogówki. Mężczyzna nie dość, że stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego to jak się okazało po wykonanym badaniu, był pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kierującego nissanem, który na trasie ks. J. Popiełuszki swoją jazdą stwarzał poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników. Młody kierowca w sposób “agresywny” zmieniał pasy ruchu zmuszając pozostałych kierowców do gwałtownych hamowań. Policjanci postanowili natychmiast przerwać tą brawurową jazdę aby zapobiec zagrożeniom jakie stwarzał kierujący nissanem.

W trakcie kontroli policjanci zbadali stan trzeźwości 25 – latka. Był trzeźwy jednak zachowanie młodego kierowcy wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Fakt ten potwierdziło badanie wykonane narkotesterem. W związku z pozytywnym wynikiem testu od mężczyzny została pobrana krew do badań. Wynik tego badania będzie decydujący dla ustalenia, czy 25- latek z Płocka popełnił przestępstwo, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Za brawurową jazdę stwarzającą zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, płocczanin został ukarany wysokim mandatem karnym oraz pkt karnymi wpisanymi do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.


Nasi partnerzy