Podejrzani trafili do aresztu

Pobili mieszkańca gminy Sochaczew i chcieli wymusić od niego kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwo. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi do 10 lat więzienia. Zatrzymanie czwartego podejrzanego jest kwestią czasu.

Policjanci z Sochaczewa pracowali nad sprawą usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło 10 maja w gminie Sochaczew. Z ustaleń wynikało, że kilku sprawców przyjechało do 32-latka, pobili go i zażądali wydania kilkunastu tysięcy złotych.

Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka dni później zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Podczas wykonywanych czynności z 30-letnim mieszkańcem gminy Młodzieszyn, policjanci znaleźli amfetaminę. Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Dzień później zatrzymano kolejnych dwóch podejrzanych. 35-letni mieszkaniec gminy Teresin i 30-letni sochaczewianin również trafili do policyjnego aresztu.

W piątek wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, pierwszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie czwartego z podejrzanych jest kwestią czasu.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.