czwartek, 20 stycznia 2022

Podejrzany o podpalenie w rękach pułtuskich policjantów

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o nieumyślne podpalenie budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w Pułtusku. Mężczyzna usłyszał już zarzut i trafił pod dozór policji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z środy na czwartek pułtuscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze bloku wielorodzinnego. Żadna z osób tam zamieszkujących nie odniosła obrażeń. Jednak ze względu na zaistniałe zagrożenie i niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru mieszkańcy zostali ewakuowani.

Już kilka godzin później kryminalni zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą. 19-latek w chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy wytrzeźwiał został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w postaci pożaru, do którego się przyznał. Grozi mu nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Renata Soból


Zobacz również