Podpalacz z gminy Sadowne zatrzymany

Węgrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 29 -letniego mieszkańca pow. węgrowskiego, który we wrześniu podpalił las w Zieleńcu. Mężczyzna usłyszał zarzut. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Z pożarami w Zieleńcu zmagaliśmy od blisko 4 lat. Zarówno policjanci jak i strażacy wspólnie z leśnikami wykonali szereg czynności, aby zaprzestać temu zjawisku, które wzbudzało niepokój wśród lokalnej społeczności oraz powodowało szkody w ściółce leśnej oraz drzewostanie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie oraz Komisariatu Policji w Łochowie sprawę pożarów traktowali priorytetowo. Dzięki współpracy tak wielu służb pod koniec minionego roku ustalono sprawcę. Mundurowi zatrzymali 29-letniego mężczyznę mieszkańca pow. węgrowskiego, który przyznał się do podpalenia ściółki leśnej we wrześniu 2022 roku w lesie na terenie Zieleńca. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Teraz czeka mężczyznę sprawa w sądzie.

mł.asp. Monika Księżopolska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.