Podpalacz zatrzymany przez ostrołęckich kryminalnych

W ubiegłym tygodniu nieznana osoba podpaliła parasole, które znajdowały się przed jedną z restauracji. Szkody spowodowane ogniem oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych. Wczoraj policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzewanego. Teraz 24-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Z poniedziałku na wtorek do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Paliły się parasole ogrodowe, które stały przed jedną z restauracji w centrum Ostrołęki. W poszukiwanie sprawcy podpalenia włączyli się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego. Podjęte przez kryminalnych czynności szybko przyniosły oczekiwany efekt. Podejrzewany o podpalenie został przez nich zatrzymany na terenie Ostrołęki. Okazał się nim 24-letni ostrołęczanin, którego osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu dotyczącego zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.