czwartek, 13 maja 2021

Podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich

Od lutego wzrosną ceny biletów Kolei Mazowieckich. Pasażerowie będą musieli zapłacić za nie średnio o 10 procent więcej niż dotychczas. Kolejarze tłumaczą decyzję podwyżką cen energii.

– Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o dziesięć procent – poinformowała Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa spółki. – Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika – prawie o 65 procent za megawatogodzinę. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 procent w stosunku do 2019 roku – wyjaśniła.

Jak dodała, podniesienie cen biletów nie rekompensuje w całości podwyżki cen energii. – Pozostałą część pokryje samorząd województwa mazowieckiego w postaci rekompensaty. Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 roku – przekazała Nowakowska.

Nowy cennik ma zostać wprowadzony od 1 lutego 2020 roku.

Obecnie za bilet miesięczny ważny w pierwszej strefie trzeba zapłacić 135 złotych, w drugiej – 210, a w trzeciej – 260. Z kolei ceny biletów kwartalnych to 338 złotych (pierwsza strefa), 525 złotych (strefa druga) i 650 złotych (strefa trzecia).


Nasi partnerzy