Policjanci i Strażnicy Leśni dbają o legalność świątecznej choinki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to również moment, w którym rusza sprzedaż choinek oraz stroików. Pułtuscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą kontrole miejsc handlu i obszarów leśnych mające na celu wyeliminowanie nielegalnej wycinki drzewek.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym rusza sprzedaż choinek oraz stroików. Co roku przed świętami można znaleźć nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują drzewka wycięte i wywiezione nielegalnie z lasu. Podobnie jak w minionych latach policjanci z naszego regionu wraz ze strażnikami leśnymi patrolują miejsca w których może dochodzić do bezprawnych wycinek oraz punkty sprzedaży świerku i jodły na miejskim targowisku i w pobliżu marketów. Monitoring i wzmożone kontrole mają na celu przede wszystkim powstrzymanie złodziei i nielegalnej wycinki choinek. Mundurowi dodatkowo zwracają uwagę na przypadki kłusownictwa.

Policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi grzywna bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza. Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy nie lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży. Działania policji i straży leśnej będą kontynuowane.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.