Policjanci odnaleźli skradzione banery wyborcze

Sokołowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież kilkudziesięciu banerów wyborczych. Mundurowi w miejscu zamieszkania zatrzymanych odnaleźli 116 banerów. Oboje odpowiedzą przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim 10 kwietnia została powiadomiona o kradzieży 23 banerów wyborczych jednego z komitetów wyborczych. Policjanci podjęli działania, by zatrzymać sprawców tego przestępstwa. Ustalenia funkcjonariuszy pionu kryminalnego doprowadziły policjantów do 46-letniej i 52-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania osób łącznie 116 banerów wyborczych różnych komitetów. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed nami kolejna tura wyborów samorządowych, która odbędzie się już 21 kwietnia, dlatego też przypominamy, że usuwanie, zdejmowanie czy zabór banerów bez zgody ich właścicieli jest zabronione.

Autor: st. sierż. Aleksandra Borowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.