poniedziałek, 02 sierpnia 2021

Policjanci odzyskali ładowarkę teleskopową wartą blisko 260 tys. złotych

Wydział do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji we wspólnych działaniach z Laboratorium Kryminalistycznym odzyskali mienie warte ponad ćwierć miliona złotych. Funkcjonariusze na terenie jednej z budów ujawnili ładowarkę teleskopową, która została skradziona blisko rok temu z terenu Danii. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP uzyskali informację, że na terenie jednej z budów może znajdować się sprzęt budowlany pochodzący z przestępstwa. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do weryfikacji posiadanych informacji. W wyniku sprawdzeń, z udziałem biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KSP ujawniono ładowarkę teleskopową. Wstępne oględziny sprzętu pozwoliły na ustalenie, że nr VIN został przebity. W wyniku dalszych ustaleń dokonano sprawdzeń innych odnalezionych odznaczeń.

Okazało się, że sprzęt ten został skradziony blisko rok temu na terenie Danii. Po przeprowadzonych oględzinach i przesłuchaniu pracowników, ładowarka została zabezpieczona na parkingu depozytowym.

Czynności prowadzi Komisariat Policji Warszawa Wawer, a wartość zabezpieczonego sprzętu jest szacowana na 260 tys. złotych. Jest to kolejne skradzione mienie, które w ostatnim czasie zostało odzyskane przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP.

st. sierż. Gabriela Putyra


Nasi partnerzy