Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie

Do nietypowej interwencji zostali wezwani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego garwolińskiej komendy. Starszy mężczyzna poinformował, że pośliznął się w swoim mieszkaniu i upadł, a przez swoją niepełnosprawność nie może sam wstać. Po kilku minutach policjanci byli na miejscu i mu pomogli.

Dzisiaj nad ranem na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jest osobą niepełnosprawną i potrzebuje pomocy. Poinformował, że w swoim mieszkaniu uległ niegroźnemu wypadkowi, przewrócił się i sam nie jest w stanie się podnieść.

Po kilku minutach pod wskazanym przez zgłaszającego adresem byli już policjanci z garwolińskiego ogniwa patrolowego, którzy znaleźli leżącego na podłodze starszego mężczyznę. Poszkodowany powiedział, że próbował się przemieścić, ale niefortunnie się pośliznął i upadł. Ze względu na swoją niepełnosprawność nie był w stanie samodzielnie się podnieść. Jego żona sama także nie była w stanie udzielić mu pomocy.

Policjanci pomogli mężczyźnie i przekazali go żonie pod opiekę. Mieszkaniec Garwolina nie wymagał interwencji medycznej. Bardzo dziękował funkcjonariuszom za szybkie wyratowanie z opresji.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.