Policjanci pomogli wyprowadzić zwierzęta z płonącej chlewni

Policjanci z posterunku w Gozdowie jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Mochowo Nowe płonie chlewnia, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, rozbili drzwi i weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z mieszkańcami wyprowadzili na zewnątrz 500 sztuk prosiąt.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Mochowo Nowym (gm. Mochowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gozdowie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru chlewni. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdowały się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach chlewni, paliła się więźba dachowa.

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej chlewni. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 500 prosiąt. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było wyładowania atmosferyczne w trakcie burzy, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar. Pomagać i chronić to hasło, które przyświeca funkcjonariuszom każdego dnia i to nie jest pusty slogan, ale słowa, które mają dla policjantów znaczenie.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.