sobota, 23 października 2021

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który może podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Błyskawicznie działania policjantów i strażaków doprowadziły do jego uratowania i przekazania mieszkańca Wyszkowa pod opiekę ratowników medycznych.

Policyjni patrolowcy otrzymali informację o 22-letnim mężczyźnie, który najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. W związku z tym, że wyszkowianin chciał popełnić samobójstwo, funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali we wskazane miejsce.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Przy pomocy strażaków udało się im dostać do mieszkania gdzie odnaleźli desperata. Po raz kolejny szybka i zdecydowana reakcja służb ratunkowych nie dopuściła do tragedii. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m. in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Na stronie www.liniawsparcia.pl znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać specjalistyczną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Nasi partnerzy