poniedziałek, 25 października 2021

Policjanci wyprowadzili mężczyznę z płonącego domu

Policjanci z Przasnysza w ostatniej chwili wyprowadzili 58-letniego mężczyznę z płonącego domu. Dzięki zdecydowanej postawie st.sierż. Pawła Lipki oraz st.sierż. Grzegorza Opalach mężczyzna przeżył.

Przedwczoraj po południu dyżurny przasnyskiej komendy policji został powiadomiony o tym, że na jednej z posesji w Przasnyszu mężczyzna ma rozlewać benzynę wokół swojego domu i grozić jego spaleniem. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z wydziału prewencji przasnyskiej jednostki. St. sierż. Paweł Lipka i st. sierż. Grzegorz Opalach bez wahania wbiegli do płonącego domu. W jednym z pomieszczeń, które już było ogarnięte płomieniami, odnaleźli 58-letniego mężczyznę, który rozlewał łatwopalną substancję. Mężczyzna na widok mundurowych krzyczał, że chce spłonąć razem z budynkiem.

Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia mężczyzny, policjanci przy użyciu siły fizycznej wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz palącego się pomieszczenia. Wspólnie ze strażakami z PSP w Przasnyszu udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 58-latek został przewieziony do przasnyskiego szpitala.

Autor: asp. szt. Krzysztof Błaszczak


Nasi partnerzy