Policjanci z Płońska zlikwidowali przydomową bimbrownie

Płońscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie posesji w gm. Raciąż ujawnili nielegalny alkohol i aparaturę do jego produkcji. Przydomową bimbrownię urządził sobie 47-latek. Funkcjonariusze zarekwirowali 30 litrów gotowych wyrobów alkoholowych. Mężczyźnie grożą nawet 3 lata więzienia.

Płońscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, działając na podstawie własnych ustaleń, weszli na teren jednej z posesji w gm. Raciąż. Z informacji wynikało, że 47-latek nielegalnie produkuje tam alkohol. W czasie przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli aparaturę służącą do produkcji bimbru oraz kilkanaście szklanych butelek o różnej pojemności wypełnionych gotowym wyrobem.

W sumie zabezpieczonych zostało blisko 30 litrów nielegalnego alkoholu. Próbki bimbru zostaną wysłane do badań laboratoryjnych. 47-latek wyjaśniał policjantom, że trunek produkował od niedawna, na własny użytek. Mężczyzna może usłyszeć zarzuty nielegalnego produkowania alkoholu etylowego. Czyn ten zagrożony jest karą nawet 3 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.