Policjanci z Raciąża zatrzymali wandala

Policjanci z Raciąża ustalili sprawcę zniszczeń, do jakich doszło na ulicach miasta pod koniec marca br. Zatrzymany przez nich 20-latek odpowie między innymi za uszkodzenie koszy na śmieci i elewacji budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Nerwowemu młodemu mężczyźnie, który wieczorem 21 marca br. spacerował ulicami Raciąża, bardzo przeszkadzały napotkane na drodze rzeczy. Powywracał i uszkodził cztery kosze na śmieci i stoczył bój ze znakiem drogowym, który dzielnie stawił mu czoła. Jakby tego było mało, uszkodził elewację budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a przy innym budynku oderwał rynnę. Straty zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 4 tys. zł. na szkodę urzędu miasta.

Raciąscy policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia od razu zajęli się tą sprawą. Zabezpieczyli nagrania z kamer miejskiego monitoringu, które zarejestrowały działanie sprawcy. Na nagraniach jeden z dzielnicowych, doskonale znający swój rejon i mieszkańców, rozpoznał odpowiedzialnego za zniszczenia 20-letniego raciążanina.

Zatrzymany młody mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Nie był w stanie w żaden racjonalny sposób wyjaśnić swojego zachowania. Twierdził, że prawdopodobnie to alkohol na niego tak wpłynął. Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, za zniszczenie cudzego mienia sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.