Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież w lumpeksie

Wyszkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli podrobioną odzież znanych światowych marek. Wartość ubrań wyceniono na kwotę blisko 70 000 złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyszkowscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. We wtorek po południu funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą skontrolowali jeden z wyszkowskich sklepów z używaną odzieżą.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w sklepie sprzedawane są nowe, nieużywane i ometkowane podróbki. Kiedy kryminalni weszli do środka od razu zauważyli ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które były oferowane do sprzedaży. Efektem pracy śledczych było ujawnienie i zabezpieczenie ponad 1000 sztuk m.in. bluz, kompletów dresowych, T-shirtów, czy skarpet, które bezprawnie były oznaczone zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek.

Biegły wartość zabezpieczonych podróbek wstępnie oszacował na blisko 70 tysięcy złotych. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Referat dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.