Policjanci zabezpieczyli ponad 150 działek narkotyków

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego garwolińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie mefedron i marihuanę. Jeden z nich chciał uniknąć odpowiedzialności i zaczął uciekać. Szybka reakcja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania go w bezpośrednim pościgu. W efekcie policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków. 18- i 19-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia w Garwolinie na ulicy Romanówka policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego garwolińskiej komendy zauważyli auto, którym jechało dwóch młodych mężczyzn. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. W trakcie czynności kierowca i pasażer byli wyraźnie zdenerwowani interwencją funkcjonariuszy. 18-letni pasażer pod siedzeniem ukrył zawiniątko. Jak się później okazało znajdowało się w nim ponad 80 gramów marihuany. Kierujący pojazdem 19-latek w trakcie czynności zaczął pieszo uciekać. Biegnąc wyrzucił z kieszeni woreczek foliowy z białym proszkiem. Policjanci szybko go dogonili i zatrzymali. Okazało się, że w woreczku znajdowało się ponad 70 gramów mefedronu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przesłuchali ich i przedstawili zarzuty narkotyków. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.