Policjanci zabezpieczyli ponad 40 kg nielegalnego tytoniu

Ponad 35 tys. zł straciłby skarb państwa, gdyby do obrotu wprowadzono nielegalną krajankę tytoniową, którą szydłowieccy kryminalni znaleźli w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Orońsko. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia (36 i 65 lat) w trakcie produkcji krajanki tytoniowej. Ponadto młodszy z mężczyzn był poszukiwany listem gończym.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego szydłowieckiej komendy realizując wcześniejsze ustalenia, w miniony czwartek skontrolowali pomieszczenia gospodarcze na terenie gminy Orońsko. W pomieszczeniach zastali dwóch mężczyzn, którzy produkowali krajanką tytoniową. W sumie zabezpieczono ponad 40 kg. Teraz mężczyznom zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi wysoka grzywna.

Ponadto po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnych systemach okazało się że młodszy z nich jest poszukiwany listem gończym. Miał do odsiedzenia ponad 460 dni za wcześniej popełnione przestępstwa i niezapłacone grzywny. Wobec 65-latka zastosowano dozór policyjny.

Szacunkowa wartość uszczuplenia finansowego na rzecz skarbu państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty ponad 35 tysięcy złotych.

Autor: st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.