poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali nielegalną linię do produkcji alkoholu

Ostrołęccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali nielegalną linię do produkcji alkoholu. Zarekwirowano blisko 800 litrów tzw. zacieru oraz 165 litrów gotowych wyrobów alkoholowych. Pamiętajmy, że spożywając alkohol z niewiadomego źródła narażamy siebie na duże ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że na terenie powiatu ostrołęckiego mężczyzna prowadzi nielegalną produkcję alkoholu. Ustalenia policjantów wskazywały na to, że w jednym miejscu odbywała się jego produkcja, a w innym miejscu alkohol był składowany. Już pierwsze czynności potwierdziły ustalenia policjantów. W Jednym z miejsc, gdzie alkohol miał być produkowany policjanci zabezpieczyli 800 litrów tzw. zacieru oraz urządzenia służące do nielegalnej produkcji alkoholu.

Natomiast pod drugim adresem policjanci zabezpieczyli w pojemnikach 80- i 5-litrowych 165 litrów przygotowanego do sprzedaży gotowego produktu. Do sprawy zatrzymano 63-latka. Za nielegalne wyrabianie alkoholu mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przypominamy, że spożywanie alkoholu z niewiadomego źródła niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Nasi partnerzy