Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Ponad 140 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Papierosy, maszynę do ich produkcji oraz ponad 600 kg tytoniu w swoim domu przechowywał 47 letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Grozi mu wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3. W realizacji lubelskich kryminalnych wspomagali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu płońskiego, może znajdować się nielegalna fabryka do wytwarzania papierosów. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

W trakcie przeszukania domu oraz zaparkowanego na terenie posesji samochodu dostawczego policjanci ujawnili ponad 600 kg tytoniu, 140 000 sztuk papierosów oraz maszynę do ich wytworzenia. Tytoń zapakowany był w kartonowe pudła i worki polipropylenowe, natomiast gotowe papierosy poukładane były po kilka tysięcy sztuk w pudełkach. W realizacji lubelskim funkcjonariuszom pomagali kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Policjanci ustalili, że w przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości bezakcyzowych papierosów Skarb Państwa straciłby niemal 680 tysięcy złotych.

47-letni mieszkaniec powiatu płońskiego usłyszał zarzuty posiadania oraz wyrabiania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru. Grozi mu wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku prowadzić będą funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z płońskiej komendy.

mł. asp. Małgorzata Skowrońska(KWP w Lublinie) /kom. Kinga Drężek-Zmysłowska (KPP w Płońsku)

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.