Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Zakaz do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, który poruszał się ciągnikiem rolniczym po drodze publicznej. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24.04) po godz. 19-stej w miejscowości Zalesie (gm. Krasne). Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim w czasie wolnym od służby zauważył jadący przed nim ciągnik rolniczy, którego kierujący nie utrzymywał prostolinijnego toru jazdy. Policjant podejrzewając, że kierujący pojazdem może być pijany, zatrzymał pojazd. W rozmowie z kierowcą od razu wyczuł silną woń alkoholu i natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krasnem potwierdzili, że 39-letni mieszkaniec powiatu makowskiego kierował pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Teraz nieodpowiedzialny 39-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Ilona Cichocka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.