poniedziałek, 25 października 2021

Policyjny pies doprowadził do sprawcy włamania

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do garażu. Sprawcy ukradli elektronarzędzia o wartości ponad 9 tys. zł. W poszukiwaniach pomógł policyjny pies tropiący Jason, który bezbłędnie podjął trop i doprowadził do jednego ze sprawców. W ciągu kilku godzin mundurowi ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców włamania.

W weekendową noc w miejscowości Nowy Krasnosielc sprawcy po uszkodzeniu zawiasów drzwi garażowych i wyłamaniu kłódki ryglującej drzwi dostali się do wnętrza pomieszczenia. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości ponad 9 tys. zł.

Po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Oficer dyżurny skierował tam również czworonożnego funkcjonariusza o imieniu Jason. Pies wraz z przewodnikiem sierż. szt. Sylwesterem Wyrzykowskim z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, po zapoznaniu się z miejscem przestępstwa bez wahania podjął trop i doprowadził do zabudowań mieszkalnych jednego ze złodziei. Dalsze działania podjęli już krasnosielscy kryminalni, którzy błyskawicznie ustalili, że jeden z mieszkańców posesji może mieć związek z włamaniem.

18-latek został zatrzymany i resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Kilka godzin później, policjanci ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców włamania. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Płoniawy-Bramura. Policjanci odzyskali również wszystkie skradzione rzeczy, które po wykonaniu czynności zostały zwrócone właścicielowi.

Obydwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska


Nasi partnerzy