Policyjny pies szybko doprowadził do sprawców rozboju

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Radomiu zatrzymali dwóch braci podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawcy zostali zatrzymani krótko po zdarzeniu. Na miejsce przyjechał przewodnik z psem policyjnym. Pies błyskawicznie podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy aż do mieszkania sprawców. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach wieczorem na jednej z ulic miasta. Na posesję kobiety weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grożąc jej przedmiotem przypominającym broń zażądali wydania pieniędzy. Zabrali jej z domu gotówkę oraz torebkę i uciekli. Kobiecie nic się nie stało i szybko powiadomiła o zdarzeniu oficera dyżurnego radomskiej Policji. Krótko po tym na miejscu byli już kryminalni oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i dowody. Na miejsce przyjechał też przewodnik z psem policyjnym. Pies błyskawicznie podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy aż do mieszkania sprawców. Kryminalni zatrzymali dwóch braci w wieku 29 i 32 lat. Dodatkowo starszy z nich miał narkotyki i był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnej celi, a następnie zostali doprowadzeniu do prokuratury. Teraz odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a 32-latek także za posiadanie środków odurzających. Sąd zastosował wobec obydwóch mężczyzn tymczasowy areszt na czas 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ z ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego wynika, że bracia mogą mieć na koncie także inne przestępstwa na terenie powiatu.

Autor: Justyna Leszczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.