Posiadał podrobioną odzież i tekstylia. Chciał wręczyć łapówkę

Magazyn z odzieżą i tekstyliami z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek zlikwidowali w podwarszawskiej Kobyłce funkcjonariusze z wołomińskiej komendy. Zarzuty z Ustawy prawo własności usłyszało już dwie osoby, 41-latek i 42-latka. Mężczyzna usiłował dodatkowo skłonić funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, oferując im korzyść majątkową w kwocie 40 tys. złotych. Według ustaleń funkcjonariuszy wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wynosi ponad 100 tys. złotych. Mężczyzna po czynnościach został doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia wcześniej orzeczonej kary pozbawienia wolności.

Wołomińscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją prowadzili w ostatnim czasie działania mające na celu eliminację środowiska przestępczego związanego z produkcją, przechowywaniem i wprowadzaniem do obrotu podrobionej odzieży, tekstyliów i innych towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi światowych marek. Kilka dni temu funkcjonariusze udali się do Słupna, gdzie miał przebywać mężczyzna podejrzewany o ten proceder. Obserwując posesję, funkcjonariusze zwrócili uwagę na wyjeżdżającego z niej osobowego hyundaia. Policjanci udali się za samochodem. Jego kierowca doprowadził ich do posesji w Kobyłce. Tam funkcjonariusze skontrolowali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. W budynku znaleźli odzież, tekstylia, torebki, paski, portfele i skarpetki. W jednym z pomieszczeń znajdowała się dodatkowo maszyna – prasa wraz z szablonami do wycinania znaków towarowych znanych firm. Wartość rynkowa zabezpieczonego mienia została oszacowana na kwotę ponad 100 tys. złotych.

W trakcie wykonywanych z udziałem 41-latka czynności do budynku weszła kobieta trzymająca w ręku kilka torebek. 42-latka rozpytana na okoliczność wizyty oświadczyła, że przyszła pomóc bratu przy oznaczaniu posiadanego towaru. Mężczyzna w chwili zabezpieczenia przez policjantów podrobionych towarów, zaproponował im wręczenie korzyści majątkowej w kwocie 40 tys. złotych w zamian za pozostawanie przedmiotów i odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

41-latek i jego 42-letnia siostra już usłyszeli zarzuty z Ustawy prawo własności przemysłowej. Mężczyzna usłyszał również zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w trakcie przeszukania zabezpieczono gotówkę w wysokości 57,5 tys. zł na poczet przyszłych kar.

41-latek już w przeszłości był wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa, w chwili zatrzymania był też osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku o orzeczoną karą łączną 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Po czynnościach został tam przewieziony i umieszczony. Kobieta postanowieniem prokuratora została oddana pod policyjny dozór. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Czynności w przedmiotowej sprawie nadal trwają.

asp. szt. Tomasz Sitek 0ficer prasowy KPP Wołomin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.