piątek, 07 października 2022

Posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i amfetaminę

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny. Po chwili znali już przyczynę. 40-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Ponadto okazało się, że mieszkaniec Warszawy nie posiada prawa jazdy. W związku z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się przed północą w miejscowości Jawczyce, gdy policjanci z ożarowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Podczas sprawdzania kierowcy wyszło na jaw, że 40-latek nie posiada prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w związku z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nerwowe zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę policjantów. Chwilę później okazało się, że 40-latek miał przy sobie amfetaminę.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu oraz posiadania środków odurzających. Teraz za czyny, których się dopuścili odpowie przed sądem.

asp. Marta Dymek


Zobacz również