czwartek, 08 grudnia 2022

Posiadali dokumenty tożsamości na inne osoby

Dzielnicowi z otwockiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali dokumenty tożsamości innych osób. Obaj wpadli w lombardzie, gdzie usiłowali posłużyć się przywłaszczonym dokumentem podczas sprzedaży roweru. Ponadto w trakcie interwencji, okazało się, że jeden z nich posiadał narkotyki. Policjanci również sprawdzają, czy zabezpieczony jednoślad nie pochodzi z przestępstwa.

Dobra orientacja w swoim rejonie służbowym oraz bardzo dobry kontakt z lokalną społecznością, to cechy którymi powinien wyróżniać się każdy dzielnicowy. W zeszły czwartek, otwoccy dzielnicowi otrzymali informację, że w jednym z lombardów dwaj mężczyźni sprzedają rower, który może pochodzić z kradzieży.

Funkcjonariusze już po kilku minutach byli na miejscu, gdzie potwierdzili zgłoszenie. W lombardzie zastali dwóch mężczyzn. Byli oni przestraszeni i nie potrafili jednoznacznie odpowiedzieć mundurowym skąd mają rower. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze, jeden z nich podczas tej transakcji usiłował posłużyć się dowodem osobistym na cudze nazwisko.

Następnie mundurowi wraz z mężczyznami udali się do pojazdu, którym przyjechali do komisu. W samochodzie znaleźli plecak należący do 26-latka, a w środku ujawnili również inne cudze dokumenty takie jak dowód osobisty, prawo jazdy i legitymację oraz narkotyki. Wtedy obaj wyjaśnili, że dokumenty tożsamości innych osób znaleźli, lecz nie byli w stanie powiedzieć gdzie i kiedy. Po sprawdzeniu dokumentów w systemach informatycznych policji okazało się, że figurują jako utracone. 26-latek dodatkowo wyjaśnił, że amfetaminę też znalazł i posiada ją na własny użytek.

20 i 26-latek zostali przewiezieni do otwockiej komendy i osadzeni w policyjnych celach. Obaj już usłyszeli zarzuty posłużenia się utraconymi dokumentami, zaś 26-latek także zarzut posiadania substancji psychotropowych. Policjanci sprawdzają, czy zabezpieczony jednoślad nie pochodzi z przestępstwa. Niewykluczone, że mężczyźni wkrótce usłyszą kolejne zarzuty.

mł. asp. Paulina Harabin


Zobacz również