Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez siedleckich policjantów

Siedleccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy był poszukiwany przez holenderski wymiar sprawiedliwości, za przestępstwo popełnione na terenie Holandii. Zatrzymany trafił do aresztu.

Policjanci KMP Siedlce zatrzymali 37-letniego mieszkańca Siedlec poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez holenderski wymiar sprawiedliwości. Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące przestępstwa, którego dopuścił się na terenie Holandii. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. 37-latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw, lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

Autor: kom. Ewelina Radomyska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.